Szanowni Państwo!
 
Zarząd Klubu Iwonicz pragnie poinformować Szanownych Państwa, że zebrania naszej charytatywnej organizacji odbywaja się w czwarte niedziele miesiąca o godz. 12:00
( po mszy Św. o godz. 10:30) w sali przy Kościele Św. Stanisława Biskupa i Męczennika pod adresem 5352 W. Belden Ave w Chicago- w następujących dniach:
  • 23 września 2012 r
  • 28 października 2012 r
  • 25 listopada 2012 r
  • 27 stycznia 2013 r
  • 24 marca 2013 r
  • 21 kwietnia 2013 r – Msza Św. Klubowa 10:30, Święconka i wybory nowego
Zarzadu Klubu na kolejną kadencję
25 sierpnia 2013 r – Msza Św. i Piknik w Merrillville – Indiana.
Od maja do sierpnia nie ma zebrań klubowych.
 
Opłatek Klubowy odbędzie się w sobotę 12 stycznia 2013 r we FLORYAN BANQUETS pod adresem 1730 Elmhurst Rd Des Plaines, IL 60018. (więcej szczegółów będzie na zaproszeniach) – już dzisiaj zapraszamy Ciebie i Twoich przyjaciół.
 
Jeżeli jesteś członkiem Klubu przychodź na zebrania – prosimy.
 
Jeżeli byłeś członkiem Klubu lub nie miałeś okazji się zapisać – serdecznie Cię ZAPRASZAMY przyjdź, dowiesz się więcej o naszej pracy i mamy nadzieję, że
pozostaniesz z nami pracować charytatywnie.
 
Serdecznie zapraszamy młode pokolenie Iwoniczan i ich Rodziny na klubowe spotkania!
 
Przypominamy wszystkim zapisanym do Klubu o obowiązku płacenia składek członkowskich i uczestniczenia w zebraniach i uroczystościach klubowych.
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY i DO ZOBACZENIA!!!
 
Za Zarząd: Jozef Jurczak - prezes
"Merrillville w Indianie, to miejsce na "skrzyzowaniu drog"(tak okresla sie stan Indiana) nie tyle ameryki, ile czlowieka zyjacego tutaj, a zwlaszcza Polaka,ktory
znalazl sie pewnego dnia na kontynencie Ameryki Polnocnej, badz tez urodzil sie tutaj. Sercem Merrillville jest kosciol z obrazem Matki Bozej Czestochowskiej o duzych rozmiarach (2.4 x 3.66m), autorstwa Wlodka Kosa z Nowego Jorku, poblogoslawionym w 1982 roku w Rzymie przez bl. Jana Pawla II. Tuz za nim znajduje sie
potezna ruchoma Panorama Tysiaclecia Chrzescijanstwa w Polsce, a oprocz tego spory park z kaplica Matki Bozej, tajemnicami rozancowymi i stacjami Drogi Krzyzowej, sala milenijna i wiele innych miejsc, w ktorych mozna chwalic Boga i budowac wspolnote."(ks.Lukasz Kleczka SDS, Katolik 8.16.2012)
Do tego miejsca od wielu lat pielgrzymuja czlonkowie Klubu Iwonicz, z przyjaciolmi, na spotkanie modlitewne w Uroczystosc Najswietszej Maryi Panny Czestochowskiej.
 
Jest to swieto patronalne kosciola polskich salwatorianow, ktorych klasztor istnieje tu od 1954 roku. W tym roku uroczystej Mszy Sw. m.innymi w intencji zyjacych i zmarlych czlonkow Klubu Iwonicz przewodniczyl ks. Biskup Andrzej Wypych z Chicago, ktory wyglosil rowniez homilie. Po odspiewaniu "Te Deum laudamus" i blogoslawienstwie eucharystycznym zgromadzilismy sie w sali mileninej, poniewaz na zewnatrz zaczal padac deszcz. Po smacznym posilku, ktory corocznie przygotowuja tutejsze parafianki, mielismy mozliwosc spotkac sie z ks. Biskupem i porozmawiac o sprawach naszego polonijnego zycia. Na pozegnanie uwiecznilismy nasze spotkanie na grupowym zdjeciu.
 
Joomla templates by a4joomla