Zaproszenie na Opłatek 2016
 
Komitet Organizacyjny Opłatka Iwonickiego 2016 zaprasza Członków Klubu, Iwoniczan oraz sympatyków Klubu i Iwonicza na spotkanie opłatkowe. Odbędzie się ono dnia 14. stycznia 2017 roku w sali bankietowej Floryan Banquets w Des Plaines przy 1730  Elmhurst Rd. Początek godz. 7. wieczorem. W programie Opłatka m. innymi: powitanie gości, wspólne łamanie się opłatkiem, występ dzieci z programem bożonarodzeniowym, obiad i zabawa taneczna z DJ Leon. Ponadto kwiaty, loteria fantowa ( dwie główne nagrody: Ninja Professional Blender i Fitbit HR Charge) oraz wiele innych niespodzianek.
 
Staraliśmy się wysłać zaproszenia do wszystkich, którzy brali udział w poprzednich spotkaniach opłatkowych, jednakże zapraszamy wszystkich chętnych do których nie udało nam się dotrzeć za pośrednictwem poczty.
 
Zgłoszenia udziału w Opłatku prosimy przysłać pocztą do dnia 5. stycznia 2017 roku, a jeżeli nie otrzymaliście Państwo zaproszenia, to prosimy o kontaktowanie się w tej sprawie z Panem Józefem Kowalskim (tel. 847-259-6607).
 
Gwarantujemy wspaniałą atmosferę, bardzo smaczny i obfity obiad przygotowany przez kuchnię Floryan Banquets, a oprawę muzyczną, która zadowoli gusta i młodych i starszych zapewni DJ Leon.
 
Cały dochód z Opłatka przeznaczony jest dla iwoniczan potrzebujących pomocy.
 
Przyjdźcie, a na pewno będziecie zadowoleni z udziału w naszym Opłatku!
 
Serdecznie zapraszamy!
Apel do Iwoniczan i ich Przyjaciół w USA i Kanadzie
 
Pomóż uratować perłę ziemi iwonickiej!

Odpowiadając na apel burmistrza gminy Iwonicz – Zdrój i proboszcza parafii p.w. Wszystkich Świętych w Iwoniczu, zamieszczamy poniżej prośbę o finansowe wsparcie dla ratowania  zabytkowego kościoła:
 
„W imieniu własnym oraz proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych w Iwoniczu zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich mieszkańców Iwonicza, pozostałych miejscowości gminy oraz tych, którym bliska jest ziemia iwonicka o wsparcie finansowe dla ratowania zabytkowego kościoła pw. Wszystkich Świętych. Jest to najczęściej odwiedzany przez turystów zabytek, którego początki sięgają XV wieku. Piękny drewniany kościół z wspaniałym neobarokowym wnętrzem stanowi najcenniejszy obiekt naszej gminy wpisany do rejestru zabytków. Za zgodą Wojewódzkiego Podkarpackiego Konserwatora Zabytków w chwili obecnej prowadzone są prace związane z umocnieniem terenu przykościelnego od strony potoku Iwonka, konieczne, by zapobiec ewentualnemu osuwaniu się obiektu.
 
W planach są również: przebudowa drogi procesyjnej wraz z jej poszerzeniem, przebudowa ogrodzenia oraz wymiana oświetlenia zewnętrznego na przylegającym do kościoła terenie. Koszt niezbędnych do wykonania prac oszacowano na blisko pół miliona złotych.
Wraz z proboszczem parafii ks. Kazimierzem Gierą zachęcamy wszystkich, komu nie jest obojętny stan kościoła, do złożenia donacji.”
 
Zbiórką i przekazaniem zebranych funduszy zajmuje się Klub Iwonicz z siedzibą w Chicago.
 
Czeki lub Money Orders  wystawiać na KLUB  IWONICZ, z dopiskiem w memo: Parafia Iwonicz Wieś i prosimy przesyłać na adres:
 
Jozef Jurczak
Klub Iwonicz
6443B   N. Northwest  Hwy.
CHICAGO, IL 60631
 
Zebrane środki przekazane będą niezwłocznie Parafii  w Iwoniczu wraz z imienną listą ofiarodawców a ofiarodawcy otrzymają potwierdzenia wpłaty.

Zarząd Klubu Iwonicz w Chicago
Prezes: Józef Jurczak
 
Zaproszenie do Merrillville
 
Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Modlitewne i Piknik do Merrillville, Indiana, w niedzielę 28. sierpnia 2016 roku.
 
O godzinie 12. w południe zostanie odprawiona Msza Święta z okazji Odpustu Matki Bożej Częstochowskiej oraz 1050- Lecia Chrześcijaństwa w  Polsce.
Rozpocznie się również Nowenna ku czci Matki Bożej  Częstochowskiej.
 
Po Mszy Świętej zapraszamy na piknik w parku przyklasztornym. W sali milenijnej bedzie można zjeść smaczny obiad a w sklepiku zaopatrzyć się w dewocjonalia.
Dla przypomnienia podajemy adres Sanktuarium:

Our Lady of Czestochowa Shrine
Salvatorian Fathers
5755 Pennsylvania Str
Merrillville, Indiana 46410
www.salwatorianie.us

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY !
 
Szanowni Państwo!
 
Po wakacyjnej przerwie Klub wznawia działalność.
 
Zebrania naszej charytatywnej organizacji odbywają się w czwarte niedziele miesiąca o godz. 12 (po Mszy św. o godz. 10:30) w sali w dolnej części Kościoła p.w. Św. Stanisława  B. i M. pod adresem 5352 W. Belden Ave w Chicago:
 
  •    23 pażdziernika 2016 r.
  •    27 listopada 2016 r.
  •    22 stycznia 2017 r.
  •    26 marca 2017 r.
  •    30 kwietnia 2017 r.  (piąta niedziela) – Msza św. Klubowa o godz. 10:30 Święconka i wybory nowego Zarządu na kolejną kadencję.
  •    27 sierpnia 2017 r.  Msza  św. i   Piknik u O. Salwatorianów w Merrillville, Indiana.
 
Od maja do września nie będzie zebrań klubowych.
 
Opłatek Klubowy odbędzie się w sobotę 14 stycznia 2017 roku we „Floryan Banquets”  pod adresem 1730 Elmhurst Rd  Des Plaines, IL 60018 (więcej szczegółów będzie na zaproszeniach) – już dziś zapraszamy Państwa, Członków Klubu Iwonicz i Waszych Przyjaciół.
 
Zapraszamy serdecznie na nasze zebrania! Z różnych powodów (śmierć, podeszły wiek, choroba, powrót do Polski) każdego roku ubywa członków Klubu. Dlatego apelujemy do wszystkich, a szczególnie do młodego pokolenia iwoniczan (także urodzonych w USA), o zaangażowanie w dalszy rozwój Klubu dla dobra społeczności iwonickiej w Polsce i USA.
 
Więcej szczegółów na comiesięcznych zebraniach – zapraszamy.
 
Prezes Klubu Iwonicz- Józef Jurczak

W ubiegłym roku minęła 85. rocznica założenia Klubu Iwonicz w Chicago. Symbolicznym zamknięciem każdego roku działalności Klubu jest Opłatek Iwonicki, dlatego też ten Opłatek zawierał dużo akcentów rocznicowych. Maria Kuboń i Tadeusz Krupa przygotowali wystawę dokumentów, fotografii, podziękowań, w tym m.innymi pracę magisterską Anny Bołd z Iwonicza- „Iwonicz w Chicago”- studium monograficzne Klubu Iwonicz w Chicago. Uczestnicy  Opłatka zobaczyli też filmowo-fotograficzną prezentację złożoną z najstarszych materiałów przechowywanych w archiwum Klubu i otrzymali pamiątkowe długopisy ufundowane przez Edytę i Mariana Krupę.
Joomla templates by a4joomla