Opłatek 2018 w Klubie Iwonicz
 
Serdecznie zapraszamy Członków Klubu, Iwoniczan, oraz sympatyków Klubu i Iwonicza na spotkanie opłatkowe, dnia 12 stycznia 2019 roku w sali bankietowej Lone Tree Manor pod adresem 7730 N. Milwaukee Ave w Niles, IL 60714.
 
Początek godz. 7. wieczorem.
 
W programie Opłatka m. innymi: powitanie gości, wspólne łamanie się opłatkiem, występ dzieci z programem bożonarodzeniowym, obiad i zabawa taneczna z zespołem Felicita Band. Ponadto kwiaty, loteria fantowa (główna nagroda laptop DELL Inspiron 15) oraz wiele innych niespodzianek.
 
Termin zgłaszania udziału w Opłatku upływa 5 stycznia 2019 roku, dlatego też prosimyo wysłanie zgłoszeń, załączonych do zaproszenia lub kontaktowanie się w tej sprawie z Panem Józefem Kowalskim (tel. 847-259-6607).
 
Gwarantujemy wspaniałą atmosferę, bardzo smaczny i obfity obiad przygotowany przez kuchnię Lone Tree Manor a oprawa muzyczna zadowoli gusta i młodych i starszych uczestników Opłatka.

Cały dochód z Opłatka przeznaczony jest dla iwoniczan potrzebujących pomocy.
 
Przyjdźcie, a na pewno będziecie zadowoleni z udziału w naszym Opłatku!
 
Serdecznie zapraszamy!
 
Odpust Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazdowo - Modlitewne Spotkanie Iwoniczan.
 
Zapraszamy do Ojców Salwatorianów w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville Indiana. W niedzielę 26 sierpnia Uroczystą Mszą Świętą o godzinie 12 rozpoczniemy nasze spotkanie. Po Mszy Św. będzie piknik w parku przyklasztornym, a w razie deszczu spotkamy się w Sali Milenijnej.
 
W czasie uroczystości odpustowej odbędzie się Uroczysta Celebracja 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. Przyjedź, spotkaj się z rodakami, zaproś znajomych!
 
Serdecznie zapraszamy !
 
Dla przypomnienia podajemy adres Sanktuarium:
Our Lady of Czestochowa Shrine
Salvatorian Fathers
5755 Pennsylvania Str
Merrillville, Indiana 46410
www.salwatorianie.us
Zaproszenie na Święconkę.
 
Zapraszamy  Członków Klubu Iwonicz i Iwoniczan na Święconkę w niedzielę,  15 kwietnia 2018 roku.
 
Msza Święta w intencji zmarłych i żyjących Członków Klubu Iwonicz rozpocznie się o godzinie 10:30 przed południem,mw kościele p.w. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Chicago, a po Mszy Św. spotkamy się w Sali Arka na wielkanocnym poczęstunku,  przygotowanym przez Członków Klubu.
 
Odbędzie się również zebranie klubowe i wybory zarządu Klubu na następną kadencję.
 
Serdecznie zapraszamy!
Iwonickie Stowarzyszenie    “Ocalić od zapomnienia”
 
Miło jest nam poinformować iwoniczan zrzeszonych w Klubie Iwonicz, jak również wszystkich sympatyków Klubu, że podtrzymujemy nawiązaną w 2016 roku współpracę ze Stowarzyszeniem „Ocalić od zapomnienia”.
 
Bliska jest nam idea przyświecająca  członkom Stowarzyszenia – ocalenia pamięci o ważnych dla Iwonicza postaciach,  zachowania miejsc pamięci i nagrobków na naszych cmentarzach.
 
Dzięki prężnemu działaniu i osobistemu zaangażowaniu Członków Stowarzyszenia udało się zrealizować wiele cennych inicjatyw.
 
Omówienie ich można znaleźć na bardzo ciekawie prowadzonej stronie internetowej.  Na naszej stronie internetowej umieściliśmy adres stowarzyszenia www.ocaliwonicz.pl. Dzięki temu zanotowaliśmy ponad  550 odwiedzin  za naszym pośrednictwem.
 
Warto zajrzeć na www.youtube.com, gdzie po wpisaniu choćby takich wyrazów jak :” iwonickie stowarzyszenie”  możemy znaleźć wiele filmów obrazujących działalność Stowarzyszenia.
 
Zarząd Stowarzyszenia często zwraca się do Iwoniczan, nie tylko w kraju ale i za granicą, z prośbą o pomoc w dotarciu do pamiątek, które pozostały po  wartych upamiętnienia iwoniczanach.
 
Jako Klub staramy się w miarę naszych możliwości wspomagać Stowarzyszenie finansowo. Często jednak cenniejsza jest pomoc rzeczowa, w postaci umożliwienia dostępu do posiadanych przez iwoniczan (również tych na emigracji)  pamiątek, mających nieraz wartość historyczną.
 
Nie wahajmy się udzielić pomocy Stowarzyszeniu, w dotarciu do tych pamiątek.
 
Czym będzie ta nasza „Mała Ojczyzna” w przyszłości, jeżeli nie będziemy pracować nad zachowaniem jej historii?
Joomla templates by a4joomla